ul.Kwiatowa 21
32-652 Bulowice
pon-pt: 10-17
sobota 9-13

Nowoczesne balustrady balkonowe – jak dobrać kolor elewacji

Nowoczesne balustrady balkonowe – jak dobrać kolor elewacji

Wykończenie elewacji budynku ma niezwykle istotne znaczenie dla wyglądu całego domu. Wielu inwestorów decyduje się na dodatkowe zdobienie swoich elewacji drewnem, kamieniem lub różnego rodzaju okładzinami. Najczęściej właściciele dobierają kolor elewacji według własnych preferencji, co sprawia, że nie zawsze wygląda to estetycznie i spójnie. Jak więc właściwie dobrać kolor elewacji?

Najważniejsze zasady doboru elewacji domu


Na rynku obecnie mamy szeroką gamę kolorów elewacji, jednak niejednokrotnie przysparza to inwestorowi wielu problemów, by wybrać taki, który będzie współgrał z kolorystyką dachu i stolarką. Podejmując decyzję, trzeba wziąć pod uwagę 4 czynniki: styl architektury domu, konstrukcję balkonu, charakterystykę krajobrazu oraz kolor innych elementów zewnętrznych budynku. Należy pamiętać, że inny kolor elewacji będzie pasował do połączenia cegły i drewna a inny do betonu. Ważne jest, aby kolor balkonu i jego elementy pasowały do kolorystyki elewacji i wzajemnie się uzupełniały, tworząc harmonijną całość.

Czym kierować się przy wyborze koloru elewacji?

Warto także pamiętać o tym, że kolor elewacji, który wybierzemy dziś, może zmienić swój odcień w zależności od wpływu czynników atmosferycznych.

Kolor elewacji a kolor balkonu


Balkon wraz z balustradą stanowi bardzo ważny element całego budynku. Mimo że ta konstrukcja jest jedynie częścią budynku jednorodzinnego czy też mieszkania, musi być ona odpowiednio wkomponowana. Bardzo popularne są nowoczesne balustrady na balkon w kolorze neutralnym (ważne jest zastosowanie odpowiednich rozwiązań kolorystycznych). Mając te względy na uwadze, na początek warto się zastanowić nad kolorem elewacji. Standardowo możemy się zdecydować albo na elewację jasną albo na elewację ciemną.

Jasna elewacja sprawia, że przestrzeń staje się optycznie większa, na jej tle nowoczesne balustrady na balkon prezentują się bardzo elegancko. Dodatkowo jasna elewacja bardzo dobrze komponuje się zarówno z grafitową, jak i z czerwoną dachówką oraz różnymi elementami krajobrazu i otoczenia. Jasna elewacja ma swój ponadczasowy urok, wprowadza poczucie harmonii i porządku.

Ciemna elewacja to sprawdzony sposób, by wyróżnić budynek na tle standardowych, neutralnych zabudowań. W takiej sytuacji trzeba jednak pamiętać o zachowaniu umiaru w doborze koloru parapetów, gzymsów czy nowoczesnej balustrady na balkon, by nie przesadzić i nie wywołać skutku odwrotnego od zamierzonego.


Wzory balustrad balkonowych – imitacja kutych


Balustrady kute łączą w sobie cechy natury estetycznej oraz praktycznej. Balustrady na balkon stają się stylowym wykończeniem przestrzeni naszego wypoczynku. Co ważne, są one dostępne w nieskończonej liczbie wzorów i wysokości. Takie nowoczesne balustrady balkonowe wyróżniają się dużą liczbą elementów dekoracyjnych. Najczęściej wymienianą ich wadą jest jednak wysoka cena. Właśnie dlatego bardzo dobrą alternatywą jest zastosowanie imitacji kutego balkonu. Dzięki temu można w niewysokiej cenie wykonać balustradę, która będzie praktyczna, estetyczna a przede wszystkim odporna na działanie warunków atmosferycznych. Warto się zdecydować na takie rozwiązanie, zapewniając sobie bezpieczeństwo i stylowy wygląd. Poniżej kilka wzorów balustrad balkonowych w naszej ofercie, na które warto zwrócić uwagę.Dlaczego warto się zdecydować na balustrady imitujące kute poręcze


Nowoczesne balustrady na balkon to inwestycja na lata, dlatego ważne jest to, by była to przemyślana decyzja. Bardzo dobrym wyborem, który będzie pasował do każdego koloru elewacji, jest klasyczna czarna kolorystyka. Co ważne, taką balustradę można dopasować do budynków w różnych stylach architektonicznych, ponieważ w naszej ofercie istnieje szereg różnych wzorów i wysokości balustrad. To sprawia, że są one niezwykle cennym rozwiązaniem dla inwestora. Nasze balustrady są wykonane z profili metalowych ocynkowanych, które są pokryte odpowiednim plastikiem, co zapewnia niezmieniony wygląd przez lata, bez konieczności konserwacji.

Dlaczego warto zdecydować się na imitację kutej balustrady

Kolor elewacji – rozwiązanie na lata


Dobór barwy elewacji istotnie wpływa na odbiór wizualny domu. Jasne odcienie frontu sprawdzą się w wielu przypadkach, jednak nie jest to ogólnie panująca reguła. Jeśli mamy w tej kwestii wątpliwości, najlepiej zasięgnąć rady specjalistów. Dobry, rozważny wybór poprzedzony analizą wszystkich kluczowych czynników, pozwoli cieszyć się nowoczesnym, estetycznym wyglądem domu przez długi czas. Godny przemyślenia jest wybór opcji, w której nowoczesna balustrada na balkon będzie utrzymana w tym samym stylu i kolorystyce, co balustrada na schody. Dzięki temu będzie można zachować spójność.


Sprawdź także inne wzory balustrad dostępne w naszej ofercie: https://www.sztachetki-magro.pl/galeria