ul.Kwiatowa 21
32-652 Bulowice
pon-pt: 10-17
sobota 9-13

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA


- Czy listwy metalowe powlekane dekoracyjnymi elementami plastikowymi, które produkujecie są wytrzymałe?

Oczywiście. W każdym z nich jest metalowy profil, ocynkowany zanurzeniowo o wymiarach 14x14x1,5mm.

- Czy tworzywo, jakim pokryte są listwy odporne jest na nasze warunki pogodowe?

Tak. Jest to plastik ze środkiem UV,o grubości ok 0,3mm, wytrzymały na różnego rodzaju temperatury panujące w naszym klimacie, co zostało sprawdzone przez naszych klientów.

- Czy firma wasza wykonuje ogrodzenia i balkony kompleksowo, czyli od podstaw?

Nie. Nasza firma produkuje i sprzedaje pojedyncze elementy. Pakowane są one po 5 sztuk do samodzielnego montażu. Dostępne są również odpowiedniej długości wkręty, czarne ocynkowane.

- Jaka konstrukcja zalecana jest do przykręcania metalowych profili powlekanych plastikiem?

Proponujemy profil metalowy 20mmx20mm lub 25mmx25mm na balkony. Poręcz najlepiej 40mmx20mm lub 50mmx20mm.W ogrodzeniach na przęsła stosuje się profil o wymiarze 30mmx20mm natomiast w konstrukcji bramy musimy uwzględnić jej rodzaj w zależności od tego, dobieramy grubość i szerokość profili.

- Jak długo trzeba czekać na zamówienie?

Realizacja zamówienia trwa do 30dni.

Towar nasz sprzedawany jest za pośrednictwem przedstawicieli naszej firmy, u których można zasięgnąć fachowej porady i dokonać wyboru zamówienia.

- Ile waży jedna listwa metalowa powlekana plastikiem?

Zależy to od wzoru, ale średnio wysokość 100cm waży ok. 60- 70dag, czyli w przeciwieństwie do innych metalowych ogrodzeń dostępnych na rynku, wyroby nasze są zdecydowanie lżejsze a zarazem bardzo trwałe.

- Jak montuje się listwy?

Elementy te montuje się do konstrukcji metalowych za pomocą wkrętów samowiercących z łbem 6-kątnym. Należy zmierzyć szerokość poprzeczek konstrukcji, do których będą przykręcane elementy dekoracyjne i dodać 1cm. Uzyskamy wówczas długość wkrętu jaką musimy zastosować.

Proponujemy, aby przed przystąpieniem do spawania konstrukcji zmierzyć rozstaw w listwie metalowej powlekanej plastikiem, by poprzeczki nie przebiegały w miejscach kółek, czy też zakrywały wzór.

Jeżeli balkon jest już gotowy i rozstaw nie pasuje, bo przeszkadzają uwypuklenia kółek to można je delikatnie zeszlifować, tak by swobodnie przylegały do konstrukcji. W poprzeczkach należy wywiercić otwory tak, by śruba swobodnie mogła w nie wejść. Dociskamy element do poprzeczek i przykręcamy wkrętem samowiercącym zwracając uwagę, by nie były zbyt mocno dociągnięte.

Posiadamy w sprzedaży śruby ocynkowane do poszczególnych rozmiarów.